Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinde görevli bulunan   Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı personeline yönelik Formatör Eğitimi 2 Aralık 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Şehirlerde Hava Kalitesinin İyileştirilmesi ve Kamuoyu Farkındalığının Artırılması (CityAir) Projesi’nde etkinliklere ara vermeden devam ediliyor. Toplam 31 ilin dahil olduğu projenin farkındalık eğitimleri serisinin devamında; Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Nevşehir ve Niğde’den oluşan 10 ilin formatör eğitimleri tamamlandı. Çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimde 10 ilden Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline hava kalitesinin önemine ve konunun meslek alanları arasındaki bağlantısına ilişkin bilgi verildi.

Şehirlerde Hava Kalitesinin İyileştirilmesi ve Kamuoyu Farkındalığının Artırılmasını, öncelikle 31 ilde hava kalitesinin korunmasına esas deneyimin sürdürülmesini ve böylece hava kirliliğinin sağlık ve ekonomiye olumsuz etkisini minimuma indirmeyi hedefleyen City Air projesi, bu doğrultuda Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinden; Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatından 50’yi geçen sayıda personelin katıldığı çevrimiçi farkındalık eğitiminde, hava kalitesinin sağlık üzerindeki etkileri konuşuldu. Eğitimde ayrıca, katılımcı illerde kamuoyu farkındalığı yaratabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirebilecek uygulamalar istişare edildi.

  • Türkçe
  • English